آموزش برنامه‌نویسی به کودکان با طعم اسباب بازی جدید گوگل!

خانه - Articles - آموزش برنامه‌نویسی به کودکان با طعم اسباب بازی جدید گوگل!

آموزش برنامه‌نویسی به کودکان با طعم اسباب بازی جدید گوگل!

بلوک برنامه نویسی گوگل
به نقل از سایت موبودیجی،  گوگل اسباب بازی ای را معرفی کرده که همانند «لگو» (LEGO) می‌مانند و با در کنار هم قرار گرفتن، به یک اسباب بازی قابل کنترل تبدیل می‌شوند. کودکان با استفاده از این بلاک‌ها که روی آن‌ها علامت‌های مختلف دیده می‌شود، برنامه نویسی یاد می‌گیرند. در ادامه با ما همراه باشید.

کودکان با کمک علامت‌های روی این اسباب بازی و در کنار هم قرار دادن بلاک‌ها می‌توانند برای خودشان ربات درست کنند. این کار باعث می‌شود که کودکان بتوانند مفاهیم پایه‌ی برنامه نویسی را یاد بگیرند. البته گوگل قصد ندارد این بلاک‌ها را به عنوان اسباب بازی راهی بازار کند. این شرکت از این بلاک‌ها به عنوان یک پلتفرم برنامه نویسی استفاده خواهد کرد تا به وسیله‌ی آن والدین بتوانند به کودکان‌شان برنامه نویسی یاد بدهند. گوگل امیدوار است که با این کار شرکت‌های تولید کننده‌ی اسبا‌ب بازی را به تولید چنین محصولاتی تشویق کند.

بلاک‌های شرکت گوگل هنوز آماده عرضه به بازار نشده‌اند؛ اما این پروژه در حال کامل شدن است و محققان زیادی روی آن کار می‌کنند. کار ساخت این بلاک‌ها از سال ۲۰۱۳ شروع شده و اکنون برای اولین‌بار به نمایش درآمده‌اند. هنوز مشخص نیست که اولین سری از این بلاک‌ها در چه تاریخی راهی بازار خواهد شد.

گوگل گفته که کودکان با این بلاک‌ها می‌توانند ربات‌هایی متحرک درست کنند و حتی می‌توانند جوری آن‌ها را برنامه‌ریزی کنند که موسیقی پخش کنند. حتی می‌توان سنسورهای این ربات‌ها را جوری برنامه‌ریزی کرد که با وسیله‌های مختلف در ارتباط باشند.

البته بلاک‌های گوگل اولین پروژه‌ای نیستند که در آن‌ها از اسباب بازی برای یاددادن برنامه نویسی به کودکان استفاده شده است. شرکت Caterpillar هم قبلا پروژه‌ای به نام Fisher-Price را ساخته بود که همانند پروژه‌ی گوگل کار می‌کرد. البته این محصول با قیمت بالایی که داشت عملا شکست خورد. امیدواریم که پروژه‌ی بلاک گوگل قیمت ارزان‌تری داشته باشد.